Jak vyléčit osteoporózu přírodními metodami: definitivní průvodce.
Osteoporóza je systémové onemocnění, které napadá celou kostru, protože způsobuje poškození kostní tkáně, způsobuje ztuhlost a bolest kyčlí, zad, nohou nebo paží, rukou a chodidel.
Hlavním účinkem nemoci je ve skutečnosti zničení struktury kostí, působení na tkáň a vytváření mikropórů, díky nimž je materiál mnohem křehčí.
Díky tomuto velmi problematickému efektu jsou subjekty trpící osteoporózou mnohem více vystaveny méně či více závažným zlomeninám a i malé trauma pro ně může být zdrojem velmi důležitého nepohodlí. Zejména nejcitlivější kosti se zdají být stehenní kosti a páteř.
Biologický mechanismus , který spouští osteoporóza zahrnuje osteoblasty a osteoklasty, tedy buňky, odpovědné za stavebních a demoličních kostí, v daném pořadí; přirozeně v případě osteoporózy převažuje aktivita oleoklastů nad aktivitou oleoblastů.
Osteoporózu lze diagnostikovat speciálním testem zaměřeným na měření kostní denzity, ale může být po dlouhou dobu asymptomatická a projevit se až po traumatu.
Jaké jsou příčiny osteoporózy
Bohužel, osteoporóza je způsobena různými důvody, ne všechny dostatečně vysvětleny vědeckou komunitou.
Samozřejmě existuje určitý genetický příspěvek: lidé s rodinnou anamnézou osteoporózy mají obvykle větší pravděpodobnost, že onemocní touto chorobou. Ačkoli je korelace evidentní, geny odpovědné za tento přenos nebyly dosud identifikovány.
Dalším rizikovým faktorem je bezesporu menopauza: hormonální změny , ke kterým v této fázi života ženy dochází, způsobují mimo jiné zvýšení aktivity osteoklastů, predisponujících pacientku k onemocnění.
Jednou z funkčních příčin přímo souvisejících s projevem osteoporózy je nedostatek vápníku. Vápník je ve skutečnosti hlavním minerálem (ale ne jediným), který tvoří kosti, takže jeho absence zjevně brání rekonstrukci kostní tkáně.
Zdá se také, že ženy jsou náchylnější k postižení osteoporózou.
Konečně, nadměrná hubenost nebo zneužívání určitých léků (zejména antikonvulziv) jsou také stavy silně související s osteoporózou.
Naštěstí, ačkoli neexistují žádné absolutní léky na osteoporózu, je možné uchýlit se k některým přírodním lékům – dlouhodobým i krátkodobým – k omezení příznaků a minimalizaci pravděpodobnosti zlomenin a problémů s kostmi.
Přírodní léky na osteoporózu: fyzická aktivita

Mezi přírodní léky na osteoporózu, které je třeba přijmout po celý život, bezpochyby patří sportování. Zdá se, že sedavý způsob života je ve skutečnosti úzce spojen s projevem nemoci, takže udržování aktivity od raného věku pomáhá předcházet vzniku osteoporózy ve stáří.
Mechanismus, kterým fyzická aktivita snižuje pravděpodobnost onemocnění osteoporózou, je zvýšení hustoty a síly kostí.
Sport však také podporuje rovnováhu a snižuje pravděpodobnost pádu a poškození.
Pro procvičení kostí a vyhnutí se osteoporóze je vhodné uchýlit se k posilovacím cvičením, při kterých váha těla a fyzická aktivita zatěžují kosterní systém. Sporty, které mají tuto charakteristiku, jsou například tanec, aerobní aktivita a také lehký běh. Balanční sporty jsou také velmi užitečné pro zlepšení držení těla a zamezení ztráty hustoty kostí.
Pokud je již diagnóza osteoporózy zjištěna, je vhodné se před cvičením poradit s lékařem. V tomto konkrétním případě ve skutečnosti hrozí, že fyzická aktivita situaci zhorší, zvláště pokud zvolíte příliš nebezpečné sporty.
Dále, je-li pro prevenci osteoporózy nutné celoživotní sportování, je také dobré vědět, že ideální je koncentrovat tyto praktiky do období od 20 do 35 let, což je období, ve kterém dochází k mineralizaci kostí. maximum.
Ve skutečnosti sportování v tomto věku pomáhá udržovat tonus kostí a zabraňuje jejich demineralizaci v průběhu věku. Lze tedy bez pochyby říci, že sport je jedním z hlavních přírodních léků na osteoporózu.
Přírodní léky na osteoporózu: výživa

K prevenci osteoporózy a její nápravě – pokud je to možné – nelze ignorovat výživu. Jak již bylo zmíněno, nedostatek vápníku i nadměrná hubenost (kvůli nedostatku tukové tkáně, nezbytné pro sekreci některých hormonů) jsou stavy úzce související s osteoporózou.
Lidské tělo bohužel není schopno samostatně syntetizovat základní minerály, které by kostem dodaly sílu, a proto je nutné je dodávat potravou. Vápníku, zvláště, je nesmírně důležitá, a je třeba, aby po celou dobu jejich života dostatečné zdroje tohoto minerálu.
Hlavním zdrojem vápníku je bezesporu mléko. Vápník přítomný v tomto nápoji ve skutečnosti nejen dosahuje vysokých koncentrací, ale je také zcela využitelný pro lidské tělo, na rozdíl od toho, který je obsažen v mnoha zeleninách.
Mezi domácí léky na osteoporózu však patří i příjem hořčíku, minerálu, který spolu s vápníkem napomáhá k tomu, aby kosti byly pevné a odolné, tudíž méně náchylné k osteoporóze. Hořčík je ve vysokých koncentracích obsažen ve všech luštěninách, ale také v kakau a sušeném ovoci. Dvě čajové lžičky arašídového másla obsahují odhadem asi 50 mg hořčíku.
Pro silné kosti je také nutný ve stravě konkrétní vitamín, právě zapojený do regulace a metabolismu vápníku: vitamín D. V nepřítomnosti této molekuly ve skutečnosti vápník a další minerály, které se přijímají stravou, nemohou být absorbovány, a proto jsou ztraceny.
Naštěstí vitamin D není dostupný pouze v potravinách, ale lze jej také syntetizovat jednoduše vystavením slunci. To znamená, že opalování (kontrolovaným způsobem a se správnými opatřeními) může být velmi užitečné v prevenci osteoporózy.
Omezený příjem soli přitom patří mezi přírodní léky na osteoporózu. Tato molekula, která se používá k ochucení pokrmů, ve skutečnosti váže vápník a strhává ho s sebou do moči, čímž zabraňuje jeho vstupu do kostí.
Homeopatické léky na osteoporózu: bylinky a techniky pro její prevenci a léčbu

Homeopatie se již dlouho věnuje studiu užitečných metod prevence osteoporózy a její léčby. Studie vedly k doporučení užívání některých bylin, kterým jsou přisuzovány remineralizační a povzbuzující vlastnosti pro kosti.
Mezi nimi patří mezi nejvhodnější řebříček. Květy a listy této rostliny růžovky mají protikřečové, protizánětlivé a hojivé vlastnosti a účinky extraktu z těchto složek se zdají být velmi silné na kosti.
Mezi přírodními léky na osteoporózu navíc nelze opomenout Bachovy květy: Zejména odborníci na Bachovy květy doporučují používat dubovou a skalní vodu, díky níž je možné překonat fyzickou bolest i strach.osteoporóza. Díky extraktu z těchto rostlin je také omezená tuhost.
Konečně také čertův dráp a andělika čínská výborně působí proti osteoporóze.
Další přírodní léky na osteoporózu
Mezi babiččiny léky na osteoporózu patří i opuštění některých nesprávných návyků. Zdá se, že například návyk kouření je spojen s nástupem osteoporózy, i když mechanismy ještě nejsou plně pochopeny; přestat kouřit však omezuje pravděpodobnost, že budete trpět tímto choulostivým a nebezpečným stavem.
Je také vhodné vyhnout se zneužívání alkoholu a drog, které mohou interagovat se vstřebáváním minerálů a vitamínů nezbytných pro zajištění správné hustoty kostí a také urychlit jev stárnutí a zhoršování kosterní tkáně.
Mohlo by vás zajímat: